Zažijte s dětmi léto plné zábavy

Zažijte s dětmi léto plné zábavy

Ať budete s dětmi trávit léto kdekoli, určitě oceníte pomocníky ve formě nejrůznějších her a hraček, díky kterým si užijete spoustu legrace, ale také se něco nového dozvíte – třeba o přírodě kolem nás. Abychom vám pomohli s výběrem, připravili jsme si pro vás spoustu tipů z e-shopu Příroda dětem, které vás mohou inspirovat. Věříme, že mezi nimi objevíte něco zajímavého, čím si dovolenou zpříjemníte a zažijete neopakovatelné léto.  

KLASIKA, KTERÁ NEOMRZÍ – karty, pexesa, domina a deskové hry

Karty, pexesa, domina a deskové hry jsou oblíbené již po mnoho generací a jen tak se neomrzí. Výhodou těchto her je, že si je můžete zahrát doma, na verandě nebo třeba v altánu, a navíc je snadno sbalíte i na cesty. Pokud toužíte spojit příjemné s užitečným, neměly by vaší pozornosti uniknout edukační pexesa a domina, díky kterým se s dětmi můžete učit poznávat houby, ptáky, stopy zvířat, listy stromů a spoustu dalšího.

 13878_pexeso-klasicke-po-stopach-zvere13680_edukacni-domino-lesni-dreviny_14767-6_pexeso-ptaci64782-6_pexeso-motyli2

Pokud už děti zvládají klasické pexeso levou zadní, je na čase vyzkoušet „trojpexeso“. Vašim úkolem tentokrát nebude hledat dvojice, ale rovnou trojice, zvládnete to?

pex_ptak13683_tripexeso-dreviny

Kdo by neměl rád karetní hry jako prší, Černý Petr či kvarteto? S kartami s pohádkovými motivy vám hraní půjde jedna radost. Vyzkoušejte také Zvířátkové trio, které ukrývá všechny tři hry v jednom balíčku.

14790-24800-11382115405

Díky edukačním deskovým hrám Česko hrou a Evropa hrou se zábavnou formou dozvíte spoustu informací o českých i evropských městech, osobnostech či historii. Jako doplněk ke stolním hrám si můžete pořídit také pexeso nebo nástěnnou mapu České republiky. 

15417-115414-1

Pokud máte chuť vyzkoušet novou karetní hru, doporučujeme originální české karty Imaglee, se kterými je možné hrát nepřeberné množství her. Můžete se pustit do klasických her jako je pexeso či prší, soutěžit ve vyprávění příběhů, hrát počítací hry, vyzkoušet některou z 10 her vytvořených přímo tvůrci nebo si vymyslet úplně novou hru s vlastními pravidly, fantazii se meze nekladou.

14544

IDEÁLNÍ HRAČKA NA CESTY – KUFŘÍK, VE KTERÉM SE UKRÝVÁ CELÝ SVĚT

Pořiďte dětem kufřík, v němž se ukrývá celý svět. Kufřík je vybavený nábytkem a dřevěnými figurkami a nabízí nespočet možností her. Navíc si jej děti mohou vzít všude s sebou a mít o zábavu postaráno.

4371-2

TIP NA ORIGINÁLNÍ VENKOVNÍ HRAČKU – DOMEČKY PRO SKŘÍTKY

Také jste si v dětství přáli mít vlastního skřítka? Nyní můžete svým nejmenším tento sen vyplnit. Každý skřítek totiž potřebuje domeček. Pojďte si prohlédnout ručně malované domečky pro skřítky, které můžete umístit na zahradu, do lesa nebo třeba doma do truhlíku. Děti si domečky zamilují a po celý rok budou o své nové imaginární kamarády pečovat.

15192

NEVŠEDNÍ ZÁBAVA – HOUPACÍ PRKNA, ZÁVĚSNÉ VAKY A ACTIVITY BOARDY

Skvělou zábavu na doma i na ven dětem zajistí houpací prkna. Houpací prkna jsou výbornou balanční pomůckou, která dětem pomáhá rozvíjet rovnováhu, obratnost, posilovat svaly a zároveň se u toho bavit. Houpací prkna je navíc možné využít nejrůznějšími způsoby: k houpání, balancování nebo třeba klouzání.

12279

Někdy počasí venkovní zábavě nepřeje a je nutné, aby se děti zabavily doma. Skvělým pomocníkem vám bude Activity Board. Activity Board obsahuje předměty z běžného života jako zámky, tkaničky, ozubená kolečka, zipy či zvonečky. Děti si mohou samy vybrat, jaké aktivitě se chtějí věnovat. Objevováním jednotlivých prvků se zabaví na dlouhé hodiny.

12231-7

Další skvělou domácí zábavu představuje „závěsné houpadlo“. Houpadlo je možné využít k houpání, sezení i ležení, takže si v něm děti mohou odpočinou, ale také zaskotačit. Pořiďte svým nejmenším útulné hnízdečko, které si zamilují.

14979-20

TIPY NA KNIHY PLNÉ HER

Užijte si s dětmi venku plno zábavy s knihami z lesní škol(k)y. Najdete v nich spoustu tipů na aktivity pod širým nebem: hry, rukodělné činnosti a dovednostní úkoly, při nichž se nasmějete i mnohé naučíte. Tipů na aktivity v přírodě není nikdy dost a na letní dovolené je jistě oceníte.

Lesní škol(k)a – karty nabízí 48 nejlepších tipů na hry a aktivity v přírodě z úspěšných příruček Hry z lesní škol(k)y a Rok v lesní škol(c)e v praktickém kapesním provedení.

Pokud vám již docházejí nápady na nové hry, doporučujeme knihy od Ivana Bretta, ve kterých najdete spoustu inspirace. Ke hraní her nepotřebujete počítač ani mobilní telefon. Vystačíte si většinou s tužkou a papírem. Hry rozvíjejí představivost, schopnost řešit problémy i mezilidskou komunikaci a dají se hrát téměř při každé příležitosti – třeba při cestě autem na dovolenou.

 570915165

AUDIOKNIHY

Pokud se v létě chystáte na delší cestu autem a přemýšlíte, jak děti zabavit, pořiďte jim některou z dětských audioknih, díky kterým bude cesta rychleji ubíhat. Doporučujeme audioknihy Kamarádi z Medového lesa o čtyřech lesních zvířátkách, která pomáhají dětem z lesní školky překonávat nejrůznější překážky. Audioknihy skvěle namluvila herečka Jitka Molavcová.

 

Doufáme, že vás některý z našich tipů zaujal a zpříjemní vám letní dovolenou. Přejeme vám krásné léto plné zábavy, nevšedních zážitků a poznávání přírody.

Tým Přírody dětem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení