K. Brensing, K. Linkeová: Tajuplný svět virů a bakterií

Kód: K172
398 Kč –20 %
K. Brensing, K. Linkeová: Tajuplný svět virů a bakterií
398 Kč –20 % 318 Kč
Ihned k odeslání (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
27.10.2021

Znáte své tajuplné spolubydlící?

Vstupte do neuvěřitelného světa virů a bakterií. Pochopíte, čím se zabývá mikrobiologie a proč je pro nás tak důležitá. Zvídaví čtenáři od 9 do 99 let se při čtení této knihy zaručeně nebudou nudit.

Přečíst ukázku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Napínavé čtení o našich neviditelných spolubydlících

 Věděli jste, že některé bakterie se dožily úctyhodných 250 milionů let a jsou to jediné živé organismy, které by dokázaly přežít bez slunce? Nebo že viry máme zakódované v genech a že bez nich by neexistovali savci?

 Vstupte do neuvěřitelného světa virů a bakterií, o kterém jsme donedávna měli jen velmi mlhavou představu. Bránu do něj nám otevírají biologové Karsten Brensing a Katrin Linkeová. Poutavě nás seznamují s viry, bakteriemi a houbami, vysvětlují nenahraditelnost hygieny a objasňují, jak funguje náš imunitní systém. Pochopíte, čím se zabývá mikrobiologie a proč je pro nás tak důležitá.

 Pozor: V této knize mají bakterie, viry a houby legrační obličeje s očima, nosem, ušima, pusou a zuby. Ve skutečnosti to samozřejmě není pravda, ale takto vypadají zábavněji.

 

MOŽNÁ NEVÍTE...

 • že v těle máme více bakterií než buněk
 • proč jsou bakterie nejrychlejší organismy na naší planetě
 • jak naši předkové vynalezli očkování již před miliony let
 • proč někdo onemocní a jiný ne
 • jak lze trénovat imunitní systém
 • že šimpanzi dávají nemocné jedince do karantény
 • proč bychom byli bez mikrosvěta ztraceni
 • které bakterie a viry jsou užitečné…

 

„Je to naprosto skvělá kniha.“ - prof. Dr. Christian Drosten, světově uznávaný německý virolog

 

Autoři

 •  Dr. Karsten Brensing vystudoval mořskou biologii v Kielu. Později spolu se svou ženou Katrin Linkeovou zkoumal interakci mezi delfíny a lidmi na Floridě a v Izraeli a v roce 2004 obhájil na univerzitě v Berlíně svou doktorskou práci. Jako biolog nějakou dobu vyučoval mikrobiologii a hygienu. V současné době pracuje jako nezávislý konzultant a spisovatel. Jeho první kniha pro děti Jak zvířata myslí a co cítí byla oceněna německou cenou za literaturu pro děti a mládež v oblasti ochrany životního prostředí a byla vyhlášena „vědomostní knihou“ roku 2019. Napsal tři úspěšné knihy o tom, jak zvířata myslí a cítí, a pracoval jako konzultant pro německé ministerstvo životního prostředí, Evropskou komisi a různé organizace pro ochranu životního prostředí.
 • Katrin Linkeová vystudovala medicínu a biologii v Göttingenu a Kielu. Po škole zkoumala na Floridě a v Izraeli interakci mezi delfíny a lidmi. Od roku 2001 pracuje jako nezávislá vědecká novinářka pro televizi a tvoří spoty pro pořady W wie Wissen (ARD), Xenius (Arte) a Alles Wissen (Hessischer Rundfunk). Kniha Eine Liebe ohne Grenzen – Unsere Flucht aus der DDR, která vyšla v roce 2019 v nakladatelství Lübbe Verlag, představovala její literární debut. Tajuplný svět virů a bakterií je její první kniha pro děti. Momentálně pracuje na své druhé dětské knize. Katrin a Karsten jsou hrdými rodiči dvou osmiletých chlapců. Sní o tom, že se jednou budou jako rodina plavit na plachetnici po světě.
 • Nikolai Renger se narodil v Karlsruhe a vystudoval vizuální komunikaci na výtvarné fakultě ve Pforzheimu. Pracuje jako ilustrátor na volné noze pro různá nakladatelství a agentury a od roku 2013 tvoří v ateliéru Remise v Karlsruhe. Obzvláště rád kreslí zvířata.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.4 kg
Autor: Karsten Brensing, Katrin Linkeová
Jazyk: čeština
Překladatel: Dagmar Heeg
Věková kategorie: od 9 let
ISBN: 978-80-7670-026-0
Formát: 220 x 289 mm
Vazba: Pevná, celobarevná
Originální název: Die spannende Welt der Viren und Bakterien
Počet stran: 192
Obrázky, fotografie: ano
Ilustrace: Nikolai Renger

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: